Vaegnägijatele
Registratuur:
Registratuur:

Ida-Tallinna Keskhaiglas saab vaktsineerida gripi vastu

06.09.2023
vaktsineerimine

Alates 06. septembrist saab Ida-Tallinna Keskhaiglas vaktsineerida gripi vastu neljavalentse gripivaktsiiniga INFLUVAC TETRA, mis sobib kõikidele alates 6. elukuust (sh rasedatele).

Vaktsineerimine toimub Tõnismäe polikliinikus (Hariduse 6) esmaspäeval-teisipäeval ja neljapäeval-reedel ning Magdaleena Tervisemajas (Pärnu mnt 104) kolmapäeval. Vajalik on eelregistreerimine Digiregistratuuris või helistades 666 1900.

Gripi vastu vaktsineerimise hind on 16 eurot.

Tasuta vaktsiinid riskirühma patsientidele (vanus noorem kui 7 aastat või vanem kui 60 aastat või rase) saabuvad oktoobris. Kui otsustate vaktsineerida tasulise vaktsiiniga, siis hiljem raha tagastamist ei toimu.

Ettevõtetel, kes soovivad korraldada oma töötajate vaktsineerimist, palume ühendust võtta anna.mjasnikova [at] itk.ee (anna[dot]mjasnikova[at]itk[dot]ee) või helistada 606 7751.

Gripi vastu on soovitatav vaktsineerida enne haigestumise kõrgperioodi sügisel (oktoobrist detsembrini), kuid vaktsineerida võib kogu hooaja vältel. Pärast vaktsineerimist kujuneb immuunsus välja kahe nädala jooksul ja mõju kestab kuni aasta.

Kui Teil on kõrge palavikuga kulgev äge infektsioon või esinevad respiratoorse haiguse sümptomid, siis tuleb vaktsineerimine edasi lükata ja oodata tervenemist.

Gripivaktsiini INFLUVAC TETRA infoleht.