Vaegnägijatele
Registratuur:

Kõrva-, nina- ja kurguhaigustekeskus

Kõrva-, nina- ja kurguhaigustekeskus tegeleb täiskasvanute ja laste kõrva-nina-kurguhaiguste diagnostika, ravi ja kuulmise rehabilitatsiooniga. Keskuse alla kuuluvad kõrva-nina-kurguhaiguste polikliinikud koos kuulmiskeskuse ja häälehäirete kabinetiga.

Kõrva-nina-kurguhaiguste keskuse tegevussuunad:

 • luukuulmisimplantatsioonid
 • endoskoopiline nina ja ninakõrvalkoobaste kirurgia
 • keskkõrva mikrokirurgilised operatsioonid
 • nina, kõri ja keskkõrva laserkirurgia
 • kõri mikrokirurgilised operatsioonid
 • nina ja kõrvalestade kuju korrigeerivad operatsioonid
 • kurgumandlite ja adenoidide eemaldamine
 • ninahingamise parandamine ablatsioon- ja lasermeetodil
 • kuulmekile dreenide paigaldus
 • tasakaalu-uuringud
 • kuulmisuuringud ning kuuldeaparaatide sobitamine ja paigaldamine

Foniaatria ja larüngoloogia

Larüngoloogiakabinet on esimene funktsionaalsete häälehäiretega tegelev keskus Eestis (loodud 1987). Häälehäirete kabinetis kasutab larüngoloog uusimat videoendoskoopilist aparatuuri ja stroboskoopiat kõri ja häälepaelte haiguste diagnostikaks. Häälehäirete kabineti meeskonda kuuluvad ka logopeedid.

Hääleuuringute kabinet on teinud ühisuuringuid Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia, Tallinna Ülikooli ja Tartu Ülikooli Viljandi kultuuriakadeemiaga.

Kõrva-nina-kurguhaiguste üksuse arstid ja õed on koolitanud kolleege ning teiste erialade spetsialiste ja õdesid nii meie haiglas kui ka väljaspool.

Kõrva-nina-kurguhaiguste ja pea-kaelakirurgia teenused on laiapõhjalised – alates tavakonsultatsioonist kuni keeruliste mikrokirurgiliste kõrva- ja kõrioperatsioonide, endoskoopiliste ninakõrvalkoobaste operatsioonide ja ninaplastikani välja.

Keskus on õppe- ja praktikabaas Tartu Ülikooli arstiteaduskonna otorinolarüngoloogia eriala residentidele. Lisaks oleme koolituskeskus kõrva-nina-kurguarstidele, perearstidele, allergoloogidele jt erialade residentidele. Oleme praktikabaas ka Tallinna ja Tartu tervishoiukõrgkoolide õendusala üliõpilastele.

Keskuse õed sobitavad ja paigaldavad kuuldeaparaate, tegelevad pearinglusega patsientide treeninguga, nõustavad patsiente enne operatsioone ning teevad rinomanomeetriat. 

Puhkuste ja haigestumiseperioodidel on võimalik meilt ostetud olemasoleva aparaadi seadistuseks või paranduseks pöörduda Kotka Tervisemaja Audiomedi kuulmiskeskusesse (Kotka tn 12, Tallinn). 

KNK arsti ja õe vastuvõtule registreerimise vorm vaegkuuljatele

Kõrva-, nina- ja kurguhaigustekeskuse ambulatoorne vastuvõtt, päevakirurgia, häälekabinet ja statsionaar Magdaleena üksuses
Pärnu mnt 104, Tallinn

59.41682, 24.73878

Kõrva-, nina- ja kurguhaigustekeskuse kuulmiskeskus Tõnismäe polikliinikus
Hariduse 6, Tallinn

59.43068, 24.7415

Töötajad

Erekle Dzotsenidze foto
Erekle Dzotsenidze
juhataja
Telefon:
E-post:
Erekle.Dzotsenidze2 [at] itk.ee
Johanna Kraas portree
Johanna Kraas
õendusjuht
Telefon:
E-post:
johanna.kraas [at] itk.ee
Anu Saar
sekretär
Telefon:
E-post:
anu.saar [at] itk.ee