Vaegnägijatele
Registratuur:

Gastroenteroloogiakeskus

Gastroenteroloogiakeskus tegeleb seedetraktihaiguste diagnostika ja raviga, sealhulgas maksa- ja kõhunäärmehaiguste diagnoosimise ja raviga. Oleme suurim seedetraktihaigustele spetsialiseerunud üksus kogu Põhja-Eestis. Meie eesmärk on olla kõige patsiendisõbralikum ja professionaalsem gastroenteroloogiateenistus Eestis.

Gastroenteoroloogiakeskuse meeskond

Keskuse statsionaarses osakonnas ravime patsiente, kelle puhul kodune ravi ja diagnostika ei ole võimalik. Päevaraviosakonnas teostame mitmeid uuringuid ja ravimenetlusi, mille järel on vaja patsienti jälgida, näiteks bioloogilist ravi, maksabiopsiat, aga ka endoskoopilisi uuringuid narkoosis. Gastroenteroloogiapolikliinikus toimub gastroenteroloogide ambulatoorne vastuvõtt ja ka õdede iseseisev vastuvõtt (põletikulise soolehaiguse patsientide nõustamine, toitumisnõustamine).

Endoskoopiaosakonnas teeme endoskoopilisi uuringuid ja ravimenetlusi: gastroskoopia, koloskoopia, balloonenteroskoopia, endoskoopiline ultraheliuuring, endoskoopiline retrograadne kolangiopankreatograafia jt. Oleme aastaid olnud mitmete endoskoopiliste uuringute ja ravimeetodite juurutajad Eestis. Näiteks Baltimaade esimene balloonenteroskoopia tehti just meie keskuses. Viimastel aastatel oleme koostöös partneritega korraldanud valutu koloskoopia koolitusi arstidele ja endoskoopiaõdedele.

Endoskoopiauuringuid on vajaduse korral alati võimalik läbi viia narkoosis. Narkoosis uuringule suunab ITK gastroenteroloog või eriarst. Pakume ka jämesoolevähi sõeluuringu programmi raames nn sõelkoloskoopiat, et varakult tuvastada jämesoolevähi riskipatsiendid ning vähendada nii jämesoolevähi esinemist kui sellesse suremust.

Gastroenteroloogiakeskus
Ravi 18, Tallinn

59.42701, 24.75573

Töötajad

Peeter Kõiva
Peeter Kõiva
juhataja
Telefon:
E-post:
peeter.koiva [at] itk.ee
Kärolin Kauge portree
Kärolin Kauge
õendusjuht
Telefon:
E-post:
karolin.kauge [at] itk.ee
Helen Kingu
sekretär
Telefon:
E-post:
helen.kingu [at] itk.ee