Vaegnägijatele
Registratuur:

Üld- ja onkoloogilise kirurgia keskus

Üld- ja onkoloogilise kirurgia keskuse alla kuuluvad kirurgiaosakond, kirurgiapolikliinik ja päevaravi üksus.

Onkoloogilises kirurgias diagnoosime ja ravime seedetrakti, naha-, pehmete kudede (lihaskoe, rasvkoe, sidekoe), endokriinsüsteemi ja rinnakasvajaid.

Onkoloogiliste haigete ravitaktika määrab onkoloogiline konsiilium, kus on esindatud haiguse diagnoosimise ja raviga seotud spetsialistid.

Mini-invasiivne kirurgia on kõikides kirurgilise ravi valdkondades järjest laialdasemalt kasutatav meetod, kus operatsioone tehakse läbi väikeste (umbes 1 cm) sisselõigete spetsiaalsete instrumentide abil. Aastas teeme üle 3500 operatsiooni, nendest 30% mini-invasiivses tehnikas.

Endokriinkirurgia tegeleb peamiselt kilpnäärme, kõrvalkilpnäärmete, neerupealiste ja kõhunäärme hormoonhaiguste kirurgilise raviga. Töötame tihedas koostöös endokrinoloogide, patoloogide, radioloogide ja nukleaarmeditsiini arstidega.

Veresoontekirurgias tegeleme arterite ja veenide haiguste diagnostika ja raviga. Kõhuaordi, ala- ja ülajäseme arterite ning unearterite patoloogiaga patsientide ravis kasutame säästvaid meetodeid nii kirurgiliselt kui ka veresoonesiseselt (laiendamine, stentimine jt) või kombinatsiooni neist mõlemast.

Päevaravi üksuses opereerime peamiselt pehmete kudede kasvajaid, kõhuseina songasid, veenilaiendeid ja sapikive.

Keskhaigla kirurgide vastuvõtule pääsemiseks on vaja eri- või perearsti saatekirja. Tasulisele  vastuvõtule saab ka saatekirjata ning lühema ooteajaga.

Pahaloomuliste kasvajate kahtlusega haiged saavad perearsti suunamisel meie eriarstide vastuvõtule kuni kahenädalase ooteajaga. Registreerumisel informeerige kindlasti sellisest kahtlusest või diagnoosist klienditeenindajat.

Üld ja onkoloogilise kirurgia keskus
Ravi 18, Tallinn

59.42701, 24.75573

Töötajad

Mihkel Mettsi portree
Mihkel Mettis
juhataja
E-post:
mihkel.mettis [at] itk.ee
Minni-Triin Novik
õendusjuht
Telefon:
E-post:
Minni-Triin.Novik [at] itk.ee
Inga Bertholmann
Telefon:
E-post:
inga.bertholmann [at] itk.ee
Maimu Toovis foto
Maimu Toovis
sekretär
Telefon:
E-post:
maimu.toovis [at] itk.ee