Vaegnägijatele
Registratuur ja info:
Registratuur ja info:

Sügiskonverentsil keskenduti laste ja noorte ravimisele

15.11.2021

Novembri alguses toimus Ida-Tallinna Keskhaigla korraldatav sügiskonverents juba 19. korda. Sel korral kandis konverents pealkirja „Lapspatsient Ida-Tallinna Keskhaiglas“. Konverentsil osales veebi vahendusel ligi 400 laste- ja perearsti, õendus- jt tervishoiutöötajad üle Eesti.

lapspatsient

Novembri alguses toimus Ida-Tallinna Keskhaigla korraldatav sügiskonverents juba 19. korda. 5. novembril toimunud konverents kandis pealkirja „Lapspatsient Ida-Tallinna Keskhaiglas“. Konverentsil osales veebi vahendusel ligi 400 laste- ja perearsti, õendus- jt tervishoiutöötajad üle Eesti.

Konverentsi läbivaks teemaks oli laste ja noorte ravimine ja tervis ning lähemalt räägiti vastsündinutest perinataalkeskuses kuni noorsportlaste tervisekontrollini. Selle aasta konverentsi teema valikul oli inspiratsiooniks haigla neonatoloogia osakonna 10. aastapäev.

Konverentsi moderaatori ja Sisekliiniku ravikvaliteedijuhi Ene Mäeotsa sõnul oli esialgu  plaanis pühendada lastega seotud teemadele osa konverentsipäevast: „Lapspatsientidest on vähe räägitud, kuid samas on viimased aastad toonud nende käsitluses kaasa palju muutusi. Ettevalmistuste käigus selgus aga, et põnevaid ja vajalikke teemasid kogunes nii palju, et kahjuks pidid mõned ettekanded jääma ootama järgmisi võimalusi.“ Esinejate hulgast on Mäeotsa sõnul raske kedagi eraldi esile tuua, sest kõik käsitletavad teemad olid omamoodi unikaalsed.

 „Perearstidel ja -õdedel on mõnikord vähe informatsiooni erinevatest laste ravivõimalustest, kuigi probleemseid lapsi leidub ju igas nimistus. Laste terviseprobleemid tuleb lahendada võimalikult õigeaegselt, sest vaid nii kasvab lapsest füüsiliselt ja emotsionaalselt terve inimene,“ toonitab dr Mäeots. „Jagatud teadmised aitavad perearstidel paremini teha otsuseid, kui on vaja patsient saata eriarsti juurde. Samas saava nad olla kindlad, et meie juures nende patsiendid saavad kõige kaasaegsemate vahendite ja võimalustega ravitud.“

Ida-Tallinna Keskhaigla Sisekliiniku eestvedamisel korraldatavad konverentsid on pikaajaline traditsioon ning 19 aasta jooksul on need kasvanud kogu haigla esinduskonverentsideks. Haigla alla kuulub Eesti suurima sündide arvuga sünnitusmaja (aastas sünnib keskmiselt 4000 last), mis on ühtlasi kõrgema etapi haiglaks Põhja-Eestis, lisaks panustavad haigla väga mitmed erialad just laste tervisesse.