Vaegnägijatele
Registratuur ja info:
Registratuur ja info:
Registratuur ja info:

Ida–Tallinna Keskhaigla sügiskonverents keskendub eakale patsiendile

04.11.2022

ITK traditsiooniline sügiskonverents tähistab oma 20. juubelit ning on sel aastal pühendatud eakale patsiendile. Juubelikonverents „Eakas Patsient“ on suurima osalejate arvuga, sellest võtab osa üle 800 inimese nii saalis kui veebi vahendusel. Osalejaid on nii ITKst, teistest haiglatest, tervisekeskustest, apteekidest, laboritest ja haigekassast.

ITK sügiskonverents 2022 "Eakas patsient"

Täna saab täis 20 aastat sellest ajast, kui ITK alustas oma konverentsidega, mil esimest korda koguneti Rahvusraamatukogu saalis. „Tookord oli saalis 264 kuulajat, täna aga on meil hübriidkonverents, millel osaleb enam kui 800 inimest,“ ütles konverentsi tänavune peakorraldaja dr Ene Mäeots ja lisas, et kui eelmine konverents käsitles lapspatsienti Ida Tallinna Keskhaiglas, siis praegune konverents on pühendatud eakale patsiendile - ITK on elukaarehaigla, kus ravitakse igas vanuses haiged.

„Kuigi me teame, et pole olemas vanadust, vaid on elukogemused, siis arstidena peame siiski arvestama, et koos elukogemustega tulevad ka loomulikud muutused inimese kehas. Tänase pika konverentsipäeva jooksul teeme vaid põgusa ülevaate probleemidest, millega peame arvestama,“ ütles konverentsi „Eakas patsient“ peakorraldaja dr Ene Mäeots.

Konverentsi kavas on 13 ettekannet alates aneemiast, silmahaigustest, lülisambakirurgiast, südamehaigustest, onkoloogiast, dementsusest, õendusabist, hospiitsist, lõpetades kardioloogide ümarlauaga.