Vaegnägijatele
Registratuur:
Registratuur:

Ida-Tallinna Keskhaigla südamekeskuse virvendusarütmia kabinet tähistab 5. sünnipäeva

23.11.2022

Täna, 23. novembril saab ITK südamekeskuse virvendusarütmia kabinet 5-aastaseks. Tegemist on unikaalse kabinetiga Eestis, kuhu suunatakse esmase virvendusarütmia diagnoosiga patsiendid ITK EMOst. Perearstidel on võimalik suunata patsiente läbi e-konsultatsiooni. Kabinet on moodsale ajale kohaselt virtuaalne.

Virvendusarütmia kabinet sai 5-aastaseks

Virvendusarütmia on kõige sagedamini esinev rütmihäire. „Selle korral on südametöö ebaregulaarne, mis võib põhjustada südame õõntes trombide teket ja südame jõudluse langust. Selle tagajärjel võivad tekkida rasked tüsistused nagu näiteks ajuinfarkt ja südamepuudulikkus,“ ütles ITK südamekeskuse juhataja dr Heli Kaljusaar.

 Tüüpilisemate sümptomitena nimetab kardioloog-juhtivarst dr Henri Kaljumäe südamekloppimist, koormustaluvuse langust ja õhupuudustunnet. On ka inimesi, kes tunnetavad arütmiat ebamugavustundena rinnakus või rindkerevaluna.

Virvendusarütmia kabinetis nõustab patsienti õde, kes vaatab üle riskitegurid, tellib vajalikud uuringud ja seejärel suunab kardioloogi juurde, kes otsustab edasise ravi.

„Me oleme teerajajad, kuid jäänud viie aasta jooksul seni ainukeseks organiseeritud tegevusega AF kabinetiks Eestis,“ ütles dr Kaljusaar, kes loodab, et Eestis on sarnaseid kabinette tulevikus rohkem kui ühes haiglas.