Vaegnägijatele
Registratuur ja info:
Registratuur ja info:

Ida-Tallinna Keskhaigla avab reedest Covid osakonna

23.09.2021
covid osakond

Alates 24. septembrist avab Ida-Tallinna Keskhaigla taas Covid-19 patsientide ravile spetsialiseerunud osakonna. Avatavas osakonnas on Covid-haigetele 29 voodikohta, neist 5 on II astme intensiivravi voodikohad. Varasemalt on haiglas olemas juba 2 III astme intensiivravi kohta. Uus osakond avatakse Ravi tänaval sisehaiguste osakonna pinnal.

Ida-Tallinna Keskhaigla juhatuse liikme ja ravijuhi Ene Hallingu sõnul vajab haiglaravi järjest rohkem Covid-patsiente. „Kahjuks on suurenenud vajadus Covid-haigete voodikohtade järele ja peame tegema oma töös ümberkorraldusi. Avatav osakond on valmis ööpäev läbi haigeid vastu võtma. Nakkusohtu silmas pidades on Covid-haigete teekond haiglas hoolikalt planeeritud,“ selgitas Halling.

Antud olukorrast tingituna on piiratud plaaniline ravi siseerialadel nagu kardioloogia, neuroloogia ja gastroenteroloogia. Muu plaaniline ravi jätkub Ida-Tallinna Keskhaiglas võimaluste piires, kuid haigla kriisistaap jälgib igapäevaselt olukorda ning otsustab plaanilise ravi jätkamise vastavalt olukorrale. Lisaks on Covid-haigete vastuvõtuks valmisolek olemas nii naistekliinikus kui silmakliinikus.