Vaegnägijatele
Registratuur:
Registratuur:

Täna tähistatakse apteekrite päeva

25.09.2023

Haiglaapteek – “nähtamatu”, kuid elutähtis kaaslane

ITK haiglaapteegi pere

 

Haiglaapteek on eraldi apteegiliik, mille esmaseks ülesandeks on varustada haiglat ravimite ja ravimite manustamiseks vajalike meditsiinitarvikute, infusioonlahuste, desinfektsioonivahenditega ning valmistada ette ravimeid veenisiseseks manustamiseks puhasruumides. Samuti on oluline haiglaapteegi panus ravimite käitlemiseks vajaliku info vahetuses haigla meditsiinipersonaliga, et tagada efektiivne ja ohutu ravimi patsientidele.

Ida-Tallinna Keskhaigla haiglaapteegis töötab 11 proviisorit, 6 farmatseuti, 1 meditsiinitarvikute spetsialist ning 7 apteegi abilist. Oleme haigla patsientide ja külastajate jaoks “nähtamatud”. Isegi kõik töötajad ei tea kus ja kes me oleme. Asume võlurite majas ja teeme imetegusid, et tagada ravimite korrektne käitlemine ja ettevalmistamine, valmistame ise neid ravimeid, mida tehasest osta ei saa või mille ettevalmistamine vajab spetsiaalseid tingimusi.  

Anname endast kõik, et haigete ravimine oleks innovatiivne, ajakohane, patsiendi vajadustest lähtuv ning ravijatele mugav.

Ilusat apteekrite päeva soovides,

Teie apteegipere