Vaegnägijatele
Registratuur:
Registratuur:

Märts - Hea Teeninduse Kuu

02.03.2023

Meie haiglas on kõigi üksuste peale kokku ligi 100 klienditeenindajat. Neid näeb registratuuris, riietehoius, kõnekeskuses ja mujalgi. Nad on kliinilisele personalile toeks, et arst ja õde ei peaks tegelema dokumentide, saatekirjade või telefoninumbrite kontrollimisega vaid saavad keskenduda ravitööle. Klienditeenindaja on tavaliselt esimene, kellega patsient haiglahoones kohtub.

ITK registratuur

Mida ootab klienditeenindaja patsiendilt, et suhtlus oleks sujuv?

„Kindlasti läbi mõtlemist, mis küsimused tal on. Registratuuri tulles peab kaasas olema isikut tõendav dokument. Kindlasti ootab ta ka kannatlikkust. Võib juhtuda, et vahel on infosüsteem veidi aeglasem. Oodata ei tule mitte selle tõttu, et teenindaja ei oska oma tööd teha, vaid tegemist on tehnilise tõrkega. Kannatlikkus ja ärakuulamine peaks olema mõlemapoolne, sest kärsitus ja kiirustamine ei vii edule. Pigem hea koostöö,“ selgitab klienditeenindusjuht Lea Karik ja lisab, et klienditeenindaja ei küsi ühtegi liigset küsimust, mida tal ei ole vaja teada. „Ta ei taha rohkem teda, kui andmeid, mida on vaja süsteemi sisestada. Kui me küsime patsiendi käest tema telefoninumbrit, siis ikka selle jaoks, et kutse vastuvõtule tuleks teavitusena sms-i teel. Usaldus- või kontaktisiku andmeid küsime juhuks, kui peaks olema vajadus võtta ühendust lähedasega“.

Märkame üksteist!

„Haigla ei ole päris tavaline teenindusasutus. Osutame küll teenust, aga me ei saa öelda, et haigla klienditeenindajast sõltuks patsiendi heaolu. Me räägime koostööst ja meeskonnast. Terve meeskond töötab haiglas selle nimel, et patsient saaks parima võimaliku lahenduse. Patsient tuleb arsti juurde, aga kõik, mis visiidile eelneb – riidehoid, registratuur - peavad olema väga heal tasemel, siis läheb kõik sujuvalt,“ ütles klienditeenindusjuht.

Märkamine on see, mis Hea Teeninduse Kuus võiks olla fookuses. Märkame üksteist! Märkame hoolida ja tänada.