Vaegnägijatele
Registratuur:
Registratuur:

ITK tähistas 15 aasta möödumist hospiitsraviga alustamisest

22.02.2024

20. veebruaril tähistati Õendusabikliinikus 15-ne aasta möödumist hospiitsraviga alustamisest Ida-Tallinna Keskhaiglas. Hospiitsis leiavad tähelepanu ja hoolitsust kogu pere ja lähedased, kelle üks liige on lahkumas.

Õendusabikliiniku direktor Eve Karmo

„Surm on kurb, kuid paratamatu ja inimene ning tema lähedased ei tule sellega alati abita toime. Hospiitsis toetame inimese õigust väärikalt surra,“ ütles ITK Õendusabikliiniku direktor Eve Karmo„Täna on paslik küsida, mis on 15 aasta jooksul muutunud – eelkõige asjaolu, et hospiitsravi on nüüd lõpuks Tervisekassa ametlikus hinnakirjas. Aga vähemalt Eestis on tegemist ikkagi üsna uue nähtusega ja maailmaski on kaasaegne hospiitsindus kõigest pisut üle sajandi vanune.“

Hospiitsravile kehtivad kindlad nõuded, mis puudutavad olmet, ruume, aga eelkõige suhtlemist patsientidega. „Hospiitsinduse kujundavad ikkagi inimesed, meie töötajad, nende suhtumine, suhtlemisoskus ja empaatiavõime. Kui elust lahkuv parandamatult haige inimene tunneb pereliikmete lähedust ning leiab hingerahu, on kogu perel kergem tema lahkumisega leppida. Kannatlik meel ja südamesoojus on meie töötajate peamised ravivõtted,“ ütles Karmo.

Kliiniku I õendusabi osakonna õendusjuht Ruth Pärs tõi oma sõnavõtus esile olulisemad teetähised ja inimesed kliiniku hospiitsinduse 15-aastasest teekonnast, kes tänaseni ametis. „Nemad on taganud hospiitsravi järjepidevuse ja olnud eeskujuks uutele tublidele valdkonnaga liitujatele.“

Pidulikule sündmusele olid kokku tulnud kolleegid oma haiglast ja koostööpartnerid teistest meditsiiniasutustest. Üritusel kasutati aktiivselt võimalust osaleda majatuuril, mille käigus tutvustati õendusabikliiniku olulisi arenguid läbi aastate ja panust hospiitsravi valdkonda.