Vaegnägijatele
Registratuur ja info:
Registratuur ja info:

ITK avab kolmanda Covid osakonna

Ida-Tallinna Keskhaigla avab esmaspäeval kolmanda Covid osakonna, kokku on siis haiglas 114 voodikohta Covid haigetele, mis teeb ITK-st Eesti suurima Covid haigla.

Ida-Tallinna Keskhaigla

Täna toimuvad ettevalmistused Covid-19 III osakonna avamiseks 1. märtsil ITK Ravi tänava ortopeediaosakonna pinnal. Kokku tuleb juurde 26 voodikohta Covid haigetele, mis tõstab voodikohtade koguarvu 114 peale, sealhulgas üheksa III astme ja 17 II astme intensiivravi voodikohta. See teeb ITK-st Eesti suurima koroonaravikohtadega haigla Eestis.

Seoses kolmanda Covid osakonna avamisega on plaanilist ravi kirurgilistel ja siseerialadel tugevasti vähendatud. Võimaluste piires plaaniline ravi siiski jätkub, haigla kriisistaap vaatab igapäevaselt olukorra üle ja otsustab vastavalt situatsioonile. Silmakliinik ja erakorralise meditsiini keskus jätkab tööd tavatempos.

"Iga COVID-osakond, mille avame, tähendab, et plaaniline ravi jääb selle arvelt ära," ütles ITK juhatuse esimees dr Ralf Allikvee. „Kui tavaosakonna kohta on vaja üht meedikut, siis koroonaosakonnas rohkem. Kaitseriietusega üle kolme tunni järjest tööd teha ei suuda. See ongi viinud personalinappuseni - voodikohti veel annab kohandada, aga inimeste hulk hakkab ammenduma.“

Reede hommikul oli ITK-s haiglaravil kokku 76 Covid patsienti.