Ida-Tallinna Keskhaigla tähistab rahvusvahelist häälepäeva seminariga
16. aprillil tähistatakse rahvusvahelist häälepäeva. Ida-Tallinna Keskhaiglas toimub täna sel puhul seminar „Hääl läbi elukaare“. Ettekannetega esinevad lisaks Ida-Tallinna Keskhaigla arstidele ja logopeedidele ka spetsialistid muudelt erialadelt, lauljad, õpetajad ja erinevad häälevaldkonna spetsialistid. Päeva kuraatoriks on dr Kristel Kalling.
16. aprillil tähistatakse rahvusvahelist häälepäeva. Ida-Tallinna Keskhaiglas toimub täna sel puhul seminar „Hääl läbi elukaare“.
Ida-Tallinna Keskhaigla kõrva-nina-kurguarst dr Kristel Kalling on olnud juba aastaid üks häälepäeva eestvedajatest ja korraldajatest Eestis. Kuigi hääl ja selle kasutamine võivad meile igapäevaselt enesestmõistetavad tunduda, tuleb arsti sõnul sellele aeg-ajalt rohkem tähelepanu pöörata. „Häälepäeva tähistamine on oluline eelkõige seetõttu, et juhtida häälele ja hääle hoidmisele rohkem tähelepanu ning näidata häälehäirete tekkekohti,” selgitab Kalling.
Ettekannetega esinevad lisaks Ida-Tallinna Keskhaigla arstidele ja logopeedidele ka spetsialistid muudelt erialadelt, lauljad, õpetajad ja erinevad häälevaldkonna spetsialistid. Päeva kuraatoriks on dr Kristel Kalling.
Seminaril kõneldakse sellest, kuidas hääl eluea jooksul muutub, kuidas mõjutavad häält ravimid ja toidulisandid, meessuguhormoonid ning mis toimub kõne akustikaga eluea jooksul. Samuti on jutuks häälehäirete ennetamisel abiks olev füsioteraapia ning muusikateraapia võimalused kogu elukaarve vältel.
Rahvusvaheline häälepäeva tähistamise traditsioon sai alguse 1999. aastal Brasiiliast, kus Brasiilia Larüngoloogide Selts ja Hääle Ühendus viisid ellu idee pühendada iga aasta 16. aprill häälele. Kolm aastat hiljem käis Euroopa Larüngoloogide Ühenduse president Mario Andrea välja mõtte tähistada häälepäeva ülemaailmselt. Tänaseks tähistatakse häälepäeva üle kogu maailma seminaride, konverentside ja töötubade korraldamisega. Häälepäev, nagu ka hääle uurimine ise, on seotud erinevate distsipliinidega, nagu näiteks meditsiin, kõnekeele patoloogia, muusika, füüsika, anatoomia, foneetika, kunst, bioloogia jne.