Ida-Tallinna Keskhaigla puhastusteenindajad tõid Soomest kaasa haiglahügieeni uuendusi
Ida-Tallinna Keskhaigla puhastusteenindajad käisid koos teiste Eesti haiglate ja Tartu Rakendusliku Kolledži esindajatega Soomes õppereisil, et saada uusi teadmisi haiglahügieeni ja keskkonnasõbralike puhastuslahenduste kohta. Helsingi Ülikooli Keskhaiglas ja Soome Vileda tehases õpitut saab kasutada ka Eesti haiglates.
Robotid, masinpesu ja nutikad lahendused
Helsingi Ülikooli Keskhaigla (HUS), mis on Soome suurim tervishoiuteenuste osutaja, pakkus häid näiteid, kuidas tehnilised lahendused võivad puhastusteenuse kvaliteeti tõsta. Haiglas laialdaselt kasutatavad robotpõrandapesumasinad muudavad põrandapuhastuse kiiremaks ja põhjalikumaks. Samuti toimub teisaldatavate objektide, nagu voodite ja kärude, puhastamine spetsiaalsetes masinates, mis tagavad parema tulemuse kui käsitsi tehtav töö.
HUS haiglas on ka nutikad ruumi-logistika lahendused: palatite uste taga paiknevad kapid, kus hoitakse plaastrid, sidemed ja mähkmed. Selline lahendus muudab puhastustööd sujuvamaks ja vähendab personali töökoormust.
Keskkonnasäästlikkus ja tehnoloogia Vileda tehases
Lisaks haiglakülastusele käisid õpirändel osalejad ka Soome Vileda tehases, kus tutvuti puhastusvahendite tootmise protsessidega. Tehases on keskkonnasäästlikult lahendatud kõik tootmisega seotud protsessid alates materjalivalikust kuni tootmise lõpuni. Üks uuenduslikke lahendusi on moppidesse paigaldatud kiibid, mis jälgivad pesukordade arvu, et anda tagasisidet tarvikute kasutusea kohta.
Ka tootmises endas kasutatakse tipptehnoloogiat, näiteks laseriga lõikamist, mis võimaldab moppide tootmisel maksimaalset täpsust ja aitab ressursse efektiivselt kasutada.
Ida-Tallinna keskhaigla koristus- ja puhastusteeninduse juht Marje Meristo märkis, et taolised rahvusvahelised kogemused on väärtuslikud nii osalejatele endile kui ka nende tööandjatele, sest toovad kaasa uuenduslikke töövõtteid ja inspiratsiooni. "Efektiivne puhastusteenus mängib suurt rolli tervishoiu valdkonna tõhususe ja patsiendiohutuse tagamisel", märkis Meristo.
Õpiränne sai teoks tänu Erasmus+ konsortsiumi toetusele, mille liikmete hulka kuuluvad Ida-Tallinna Keskhaigla, Järvamaa Kutsehariduskeskus, SA Narva Haigla, Tartu Rakenduslik Kolledž, SA Tartu Ülikooli Kliinikum ja Põhja-Eesti Regionaalhaigla. Õpirände programmi ja töövarjutuse korraldas vastuvõtja organisatsioon Freudenberg Home & Cleaning Solutions Oy – Aiki Hoffmann ja Petteri Enne.