Vaegnägijatele
Registratuur:
Registratuur:

Ida-Tallinna Keskhaigla avas uksed tudengitele

31.01.2024

Traditsiooniliselt külastavad kord aastas Ida-Tallinna Keskhaiglat nii Tartu kui Tallinna Tervishoiu Kõrgkooli tudengid. Kahel päeval tutvus haigla ja selle igapäevatööga enam kui sada tudengit.

Tallinna Tervishoiu Kõrgkooli tudengid ITK-s

„Meil on hea meel, et oleme õppiv ja õpetav haigla,“ ütles ITK residentuuri ja praktika koordinaator Marilis Naumov. „Esimese poole päevast said tudengid aimu haiglatööst üldisemalt. Õendusjuht Kätlin Pallo tutvustas haiglat, rääkisime ITK Akadeemiast ja koepangast. Vestlusringis tutvustasid meie noored, initsiatiivikad ja särasilmsed meedikud oma tööd ning vastasid tudengite küsimustele.“

Pärast kosutavat lõunat ootasid kliinikutes noori erinevad töötoad. „Kliinikud avasid tudengitele oma uksed. Nad said näha haigla igapäevaelu seestpoolt ja teha praktilisi tegevusi koos oma ala professionaalidega,“ rääkis Marilis Naumov.

„Ma olen nii rahul“, ütles operatsioonisaalist väljunud Anna, kes oli lähemaks tutvumiseks valinud naistekliiniku. „Saime eemalt näha kolme günekoloogilist operatsiooni. Ma oleksin kohe tahtnud sinna tööle jääda. Nii äge oli!“ Pärast teist kursust on Annal võimalik tulla abiõeks. „Käisime läbi kõik osakonnad, nägime ka enneaegseid beebisid ja emapiimapanka. Sain täna oma erialavalikule kinnitust kõvasti juurde. Ei jõua ära oodata, millal saan siia tööle tulla.“

Naistekliiniku neonatoloogia osakonna ämmaemandustöö koordineerija Elery Härm tunnustas tudengeid ja võimalikke tulevasi kolleege: „Õpilased olid tõesti valmis ammutama kõike, mida ma neile pakkusin, isegi kui asi oli uus ja veidi hirmus.“

Seitse esimese kursuse ämmaemandat ning kolm esimese ja teise kursuse õde said võimaluse jälgida eemalt günekoloogilisi operatsioone ja proovida kätt õmblemisel (loomulikult oli tegu mulaaži ehk kanakintsu õmblemisega). Lisaks piiluti kliiniku tubadesse: sünnitus- ja operatsioonituppa, sünnitusjärgsesse palatisse, vastsündinute intensiivi, perepalatitesse jne.

„Kuna tegemist on esmakursuslastega, võtsin neid puhtalt lehelt,“ rääkis Härm. „Alustasime nullist – kuidas kindaid kätte panna, kuidas ära võtta, kuidas pakendeid avada, kuidas kääre käes hoida. Rääkimata sellest, kuidas skalpelliga lõigata, kuidas meditsiiniliist niiti ja nõela kasutada – see ikka erineb pisut tavalisest sukanõelast. Õppisime üksteist aitama ja õpetama, tähele panema ja olulisele tähelepanu juhtima.“

Härm kinnitas, et ITK soovis tudengitele tutvustada head praktikabaasi ning julgustada neid erinevates osakondades käima, et välja selgitada, mis just ühele või teisele sobib ja meeldib. “Avatud uste päev annab tudengitele pisut aimu, milline osakond välja näeb ja kes seal töötavad,“ märkis Härm. „Usun, et see tekitab huvi läbida oma praktika just meil, ITK-s. Ja mine tea, äkki pärast lõpetamist vabaneb just naistekliinikus mõni huvipakkuv koht.“

Sisekliiniku II sisehaiguste osakonna õendusjuht Asta Treier kiitis oma osakonnas käinud tudengeid. „Nad said teha praktilisi asju, mida nad varem polnud teinud. Meil oli ka anatoomiamäng õppekaartidega. Noortel silmad särasid, kui ära läksid. Nad ütlesid, et tuleksid kindlasti tagasi ja ka meie sooviksime neid tulevikus oma kolleegidena näha,“ ütles õendusjuht.

Tegevused osakondades ja töötubades olid põnevad ja kaasahaaravad ning tudengite tagasiside väga positiivne.