Vaegnägijatele
Registratuur:
Registratuur:

Amputatsioonijärgse taastusravi osakond tähistas 10. tegutsemisaasta verstaposti

02.07.2024

10 aastat tagasi hakkas ITK Eestis esmakordselt pakkuma amputatsiooniga patsientidele täisväärtuslikku taastusravi, mis hõlmab endas lisaks põhjalikule ja kauakestvale amputatsioonijärgsele taastusravile ka edasiseks eluks vajalike proteeside valmistamist ja nendega toimetulemist ning nendega harjuma õppimist haigla spetsialistide toel.

magdaleena

„2014. aasta juulikuus avasime Magdaleena üksuses amputatsioonijärgse taastusravi osakonna, kelle missioon oli ja on jätkuvalt tagada inimsõbralik, kaasaegset taastusravi pakkuv keskkond,“ lausus täna, 2. juulil toimunud osakonna 10. tegutsemisaastale pühendatud koosviibimisel haigla juhatuse liige-ravijuht dr Kai Sukles.

Täna on amputatsioonijärgse taastusravi osakonda on oodatud mitte ainult amputeeritud patsiendid, vaid kõik taastusravi vajavad inimesed. Meie meeskonnas töötavad väljaõppinud ja professionaalsed spetsialistid: füsioterapeudid, proteesimeistrid, õed, tegevusterapeudid, arstid, kabinetiassistendid, hooldajad, psühholoog, logopeed ja hingehoidja.

„Meie missioon on tagada inimsõbralik, tänapäevast taastusravi pakkuv keskkond ning meie rikkus on ühtne ja oskuslik meeskond,“ sõnas Ambulatoorse taastusravi keskuse juhataja Katrin Olo-Laansoo.

Amputatsioonijärgse taastusravi osakond on valminud Eesti Vabariigi valitsuse, Eesti Kaitseväe ja Ameerika Ühendriikide pikaajalise  koostöö tulemusena.