Vaegnägijatele
Registratuur ja info:
Registratuur ja info:

6. juunil tähistame Patsiendipäeva

05.06.2023
Patsiendipäev

06. juunil tähistame Ida-Tallinna Keskhaiglas teist korda ja teistes haiglates üle Eesti juba mitmendat korda sündmust "What Matters To You?" (WMTY), mida Eestis on seni kokkuleppeliselt kutsutud "Patsiendipäevaks". Sel aastal on sündmuse moto "Märgates inimest". Ürituse rahvusvaheline veebileht on kättesaadav siin: https://wmty.world/.

Liikumise mõte on kutsuda üles kõiki haigla töötajaid pidama tähendusrikkaid vestlusi nii kolleegide kui patsientidega eesmärgiga teada saada, mis neil on öelda ja mis on neile tegelikult oluline.

Oleme sel aastal tõstnud fookusesse patsientide kõrval ka tervishoiutöötajad, sest nende roll patsiendisõbraliku keskkonna loomisel on väga oluline. Kolleegidega rääkimine ja kuulamine on hea meeskonnatunde alus, mis aitab luua keskkonda, kus on nii meil endil kui patsiendil parem viibida. Oluline on teadvustada nii enda kui ka kolleegide tundeid ning märgata igas päevas olevat rutiinset positiivsust, mida vahel kipume alahindama ja iseenesest mõistetavaks pidama.

Lisaks vestlustele kolleegiga on väga olulised ka tähenduslikud vestlused patsientidega. Patsientide  kaasamine raviprotsessi võib väga suurel määral toetada paremat ning kiiremat tervenemist.

Et kõik vestlustes saadud mõtted saaks talletatud, siis selle jaoks on meil avatud veebimärkmik, kuhu saab anonüümselt kirjutada oma mõtteid. Veebimärkmikust teeme kokkuvõtte ja kasutame sinna talletatud mõtteid edaspidi nii töökeskkonna kui ka patsiendisõbralikuma keskkonna parandamisel.

Veebimärkmik asub aadressil https://redcap.link/patsiendipaev_23.

Veebimärkmikul on ka QR kood:

Patsiendipäeva küsitluse QR kood

Veebimärkmikus on 3 küsimust:

  • Millised märksõnad iseloomustavad patsiendisõbralikku haiglat Sinu jaoks?
  • Kui oleks üks asi, mida Sa saaksid muuta, et tunneksid end haiglas/tervisekeskuses hästi,  siis mis see oleks?
  • Mis on Sinu jaoks oluline?

Ürituse rahvusvaheline link on kättesaadav siin: https://www.whatmatterstoyou.scot/ Lisainfot leiab ka siit.

Soovime kõigile palju tähendusrikkaid vestluseid!