Koormustest
Patsiendi infomaterjali eesmärk on tutvustada koormustesti olemust ja patsiendi rolli selles.
Koormustest on südame-veresoonkonna uuring, mis võimaldab hinnata südame koormustaluvust ning diagnoosida südame pärgarterite kahjustust (koronaarhaigust) ja rütmihäireid.
Koormustest tehakse kas jalgrattal (veloergomeeter) või liikuvrajal (ingl treadmill).
Testi käigus suurendatakse koormust järk-järgult 1–3-minutiliste intervallidega, mistõttu jalgratta pedaale on üha raskem sõtkuda või liikuvraja lindil üha raskem kõndida. Lint liigub aina kiiremini ja tõuseb ülespoole, imiteerides mäkketõusu.
Uuringu õnnestumiseks palume pidada kinni järgmistest nõuetest.
-
Üks tund enne uuringu algust ei tohi süüa ega kohvi juua.
-
Enne uuringut ärge suitsetage.
-
Uuringu päeval võtke ravimid sisse vastavalt arsti korraldusele.
-
Võtke uuringule kaasa mugavad õhukese tallaga spordijalanõud või paksud sokid, samuti mugavad püksid ja käterätt. Naistel soovitame kanda mugavat rinnahoidjat.
Teie rindkerele kinnitatakse elektroodid, mis ühendatakse registreerimisseadmega. Elektroodide paremaks kinnitamiseks võib olla vajalik elektroodide piirkonna eelnev raseerimine. Vererõhu mõõtmiseks asetatakse õlavarrele mansett.
Koormustesti ajal registreeritakse elektrokardiogrammi, mõõdetakse vererõhku, jälgitakse Teie üldseisundit ja tekkivaid kaebusi. Uuringu lõppedes hinnatakse Teie koormusjärgset taastumist.
Uuringu pikkus oleneb patsiendi füüsilisest vormist ja testi ajal südame töös esinevatest muutustest. Koormustesti tegemiseks kulub umbes 30 minutit.
Uuringu tulemused edastatakse elektroonselt Teie raviarstile ning tema juures toimub ka edasine käsitlus.
Kui Teil tekib koormustesti kohta küsimusi, pöörduge oma raviarsti või õe poole.
Juhul, kui Te ei saa kokkulepitud ajal uuringule tulla või soovite muuta uuringu aega, helistage ja teatage sellest telefonil 620 7417.
ITK1205
Kinnitatud AS ITK ravikvaliteedi komisjoni 21.08.2024 otsusega (protokoll nr 10-24)