Vaegnägijatele
Registratuur:

Statsionaarsele või päevaravi operatsioonile tulija meelespea naistekliinikus

Käesoleva infolehe eesmärgiks on anda patsiendile vajalikku teavet, kui ta tuleb statsionaarsele või päevaravi operatsioonile.

Palume Teil tulla saatekirjal märgitud ajal naistekliiniku vastuvõttu, mis asub Ravi tn 18 B-korpuse I korrusel. Vastuvõtus vormistatakse Teid haiglasse ning juhatatakse osakonda.

Kui Teil ei ole võimalik kokkulepitud ajal haiglasse tulla (nt haigestute), palume sellest kindlasti esimesel võimalusel teada anda telefoninumbril:

 • 620 7171 (tööpäeviti kella 8-16)

 • 620 7168 (väljaspool tööaega).

Regulaarselt kasutatavad ravimid

Informeerige oma raviarsti või valveõde enne operatsiooni kõikidest ravimitest, mida tarvitate, nt diabeediravimitest, verevedeldajatest (varfariin ja teised suukaudsed antikoagulandid, aspiriin, klopidogreel) ja/või valuvaigistitest. Vajaduse korral korrigeeritakse Teie raviskeemi. Samuti informeerige raviarsti või valveõde viimase kuu jooksul tarvitatud ravimitest (nt antibiootikumidest). Regulaarselt tarvitatavaid ravimeid peate võtma ka operatsioonipäeva hommikul vähese veega, mis on vajalik tablettide allaneelamiseks.

Kui Teie raviarst ei ole Teile andnud muid juhiseid, siis:

 1. operatsioonipäeva hommikul on vaja kindlasti võtta vererõhuravimid;

 2. operatsioonipäeva hommikul ei tohi võtta diabeediravimeid ja teha hommikust insuliinisüsti;

Võtke haiglasse kaasa:

 • isikut tõendav dokument (pass, ID-kaart, juhiluba vm);

 • täidetud ja allkirjastatud anesteesia infoleht ja patsiendi nõusoleku leht;

 • regulaarselt tarvitatavad ravimid;

 • isiklikud hügieenitarbed, sh hügieenisidemed;

 • vahetusjalatsid;

 • vajalikud abivahendid (kargud, kepp, prillid, kuuldeaparaat jms);

 • soovi korral isiklikud riided.

Soovitame suurt rahasummat ega väärtesemeid haiglasse kaasa mitte võtta. Kaasavõetud dokumendid, raha ja väärtesemed saate soovi korral osakonnas hoiule anda. Hoiule andmata esemete eest haigla ei vastuta.

Enne haiglasse tulekut

Enne haiglasse tulekut palume Teil hambaarsti juures lasta oma hambaid ja suuõõnt kontrollida ning vajaduse korral ravida. Kui hambad ei ole ravitud, siis võib anesteesia käigus hammas murduda või irduda. Samuti põhjustavad ravimata suuõõnepõletikud infektsioone ja võivad kaasa tuua operatsioonijärgseid tüsistusi.

Palume Teil enne haiglasse tulekut hoolitseda oma isikliku hügieeni eest: pesta juuksed ja keha, lõigata küüned. Nahavigastuse ja -põletiku ärahoidmiseks palume kodus operatsioonipiirkonda mitte raseerida. Soovitame enne haiglasse tulekut eemaldada sõrmeküüntelt küünelaki.

Kuus tundi enne operatsiooni ei tohi süüa, suitsetada ega närida närimiskummi ja kaks tundi enne operatsiooni ei tohi juua.

Pärast operatsiooni

Päevaravi operatsiooni järel pakutakse Teile jogurtit ja teed. Statsionaarse operatsiooni järel saate süüa Teile raviarsti määratud dieedi järgi.

Kahel operatsioonijärgsel nädalal võite end pesta ainult duši all; ärge käige vannis, saunas ega ujumas. Valuvaigistina kasutage Teile soovitatud ravimeid (kas retsepti- või käsimüügiravimeid).

Mõelge palun varem läbi, kes hoolitseb Teie turvalise kojujõudmise eest pärast operatsiooni. Hea oleks, kui keegi tuleks Teile järele ja saadaks või transpordiks Teid koju. Pärast lokaalses või üldanesteesias tehtud operatsiooni ei tohi 24 tunni jooksul juhtida mootorsõidukit, töötada ohtlike või tähelepanu nõudvate seadmetega, sest anesteesiaks kasutatud ravimid võivad aeglustada reaktsioonikiirust.

Haiglast lahkumise päeval koostab osakonna töötaja Teile voodipäevatasu arve, mida saab tasuda kõikides haigla registratuurides või patsiendiportaalis iPatsient. Teavitage raviarsti, kui Teile on vaja välja anda töövõimetusleht.

Suitsetamine haiglas

Haigla juhindub suitsuvaba haigla põhimõttest, seetõttu on suitsetamine lubatud ainult selleks ettenähtud paviljonides haigla territooriumil.

Täname Teid meeldiva koostöö eest ning soovime head paranemist!

Ida-Tallinna Keskhaigla Ravi tn üksuse hoonete asukoha plaan

ravi

ITK1004

Käesoleva infomaterjali on kooskõlastanud naistekliinik 01.01.2024. a