Vaegnägijatele
Registratuur:

Aparaatne füsioteraapia

Aparaatne füsioteraapia on füsioteraapia suund, kus väga erinevate, peamiselt tugi- ja liikumiselundkonna terviseprobleemide korral kasutatakse kiiremaks taastumiseks elektrilisi teraapiaaparaate.

Ravi kasutatakse näiteks ägedate põletike, lihaste- ja liigeseprobleemide, traumajärgsete seisundite, haavandite, närvihaiguste, nahahaiguste ja nina-kõrva-kurguhaiguste korral.

Raviprotseduuridest pakume:

  • Magnetravi on füüsikalise ravi liik, kus madalsagedusliku magnetväljaga mõjutatakse kudesid raku tasandil. Magnetravil on tugev tursevastane ja vereringet parandav toime. Kasutatakse  traumajärgse seisundi, hilinenud ja mitteliikuvate luumurdude, pehmete kudede, degeneratiivsete ja reumatoloogiliste häirete raviks, samuti operatsioonijärgse ja krooniliste lihasskeleti valude vähendamiseks. Teraapiat võib kasutada lastel vanuses 2+ aastat.  Metallimplantaatide korral on lubatud kasutada pikimeetodil, võib kasutada läbi kipsi. Kestus: kuni 30 minutit,  ravikuuri pikkus 10 (12–15) korda.
  • Impulssvooluravi on üks levinumaid elekterraviprotseduure, kus ravi eesmärgil rakendatakse alalisvoolu ning kõrg- ja madalsageduslikku vahelduvvoolu. Impulssvool on katkestatud alalisvool, mille toime sõltub impulsi ja sellele järgneva pausi kestusest, sagedusest ning impulsi kujust. Impulssvoolu peamine toime on valu vaigistamine, kudede verevarustuse ja ainevahetuse parandamine, lihaspingete lõõgastamine, närvistimulatsioon (närviergutus). Sobib hästi kuurina (7–10 korda). Ravikuuri pikkuse määrab arst. 
  • Ultraheliravi on kõrgsagedusliku, väikese intensiivsusega heli rakendamine ravi eesmärgil. Ultraheli protseduur annab sügavsoojendusliku efekti, on valuvaigistava, lõõgastava ja põletikuvastase toimega. Ultraheli protseduur pehmendab ja aitab imendada vana armkude ning liiteid. Põhiliseks näidustuseks on kroonilised liigeste ja närvide põletikud, kroonilised valusündroomid ning kontraktuurid. Ultraheli sobib liigeste, närvide, kõõluste ning lihaste raviks. Ultraheli parandab kudede toitumist traumajärgsete seisundite ja halvasti paranevate haavandite korral. Protseduuri kestus on kuni 15 minutit. Ravikuuri pikkuse määrab arst. 
  • Laserravis kasutatakse infrapunast ehk pooljuhtlaserit, mille kiired tungivad 7–8 cm sügavusele kudedesse. Laserravi tulemusena paraneb verevarustus ja kudede ainevahetus, intensiivistuvad immunoloogilised protsessid. Häid tulemusi annab laserravi veel liigeste-, lihase- ja kõõlusepõletiku korral ning traumajärgse seisundi ravis, samuti troofiliste haavandite ja veenipõletike ravis. Laserravil on valuvaigistav efekt, mille toimel langeb valuretseptorite tundlikkus, paraneb verevarustus ja ainevahetus kudedes. Samuti vähendab laserravi turseid. Kuuri pikkus on vähemalt 3 seanssi, kuid püsivamad tulemused saavutatakse 7–8 korraga. Ravikuuri pikkuse määrab arst. 

Teenuseks on vajalik arsti saatekiri. Teenus on tasuline.

Teenusele saab aja broneerida:

  • kohapeal registratuuris
  • telefoni teel 666 1900 E–R 7.15–18.00