Silmasisene onkoloogiline kirurgia
Silmavähk on üldtermin, mida kasutatakse erinevate silmast alguse saanud pahaloomuliste kasvajate kirjeldamiseks. Sõltuvalt sellest, kust vähk on alguse saanud, eristatakse silmalau ja silmakoopa vähki ning silmasiseseid pahaloomulisi kasvajaid.
Erinevatest silmas esinevatest rakkudest võib areneda pahaloomulisi kasvajaid nii lastel kui täiskasvanutel. Lastel on sagedasim silmasisene pahaloomuline kasvaja retinoblastoom – harvaesinev pahaloomuline võrkkestakasvaja. Täiskasvanutel esineb silmasisestest pahaloomulistest kasvajatest kõige enam silma soonkesta melanoomi. Meie on pikaaegne kogemus erinevate silmapiirkonna pahaloomuliste kasvajate diagnostika ja raviga. 1993. aastast on silmakliinik Baltikumi silmaonkoloogia keskuseks, koondades Läti, Leedu ja Eesti silmasiseste ning silmakoopa kasvajatega patsientide ravi. Läti keskustega teeme koostööd nii konsultatsioonide kui residentide koolitamise osas. Meie silmakliinikus täiendavad end silmaonkoloogia valdkonnas nooremarstid mitmetest riikidest.
2011. aastal tunnistati meie silmakliinik Euroopa Oftalmoloogia Nõukogu poolt rahvusvahelise akrediteeringuga silmakeskuseks. 2016. aastast kuulub ITK silmakliinik ka ERN-EYE (European Reference Network) haruldaste haiguste võrgustikku.
Meie haigla silmakliinikus tehakse silmapiirkonna kasvajatele nii kirurgilist- kui kiiritusravi: keerulisemaid laukasvajate operatsioone, silmapiirkonna plastilisi rekonstruktsioone ning alates 1993. aastast ka silmasiseste kasvajate kiiritusravi ehk brahhüteraapiat.
Silmakliinikus ravitakse silma pahaloomulisi kasvajaid nii lastel kui täiskasvanutel.
Retinoblastoomiga lastele pakutakse haigla silmakliinikus nii kirurgilist- kui kiiritusravi. Laste üldonkoloogilise ravi ja jälgimise valdkonnas toimub tihe koostöö Tallinna Lastehaiglaga. Näidustuse korral suunatakse patsient intra-arteriaalseks kemoteraapiaks Šveitsi Lausanne´i Jules Gonini silmakliinikusse.
Silma soonkesta melanoomi ravis kasutatakse esmavalikuna brahhüteraapiat.
Silmast edasi teistesse piirkondadesse levinud kasvajate korral suunatakse patsient vajadusel keemiaravile.