Vaegnägijatele
Registratuur:

Uroloogiakeskus

Uroloogiakeskus on Eesti üks vanimaid, osutades erakorralist ja plaanilist uroloogilist abi täiskasvanutele üle kogu Eesti. Aastas ravime üle 1400 patsiendi ja teeme rohkem kui 1000 uroloogilist operatsiooni. 

Keskuse tegevussuunad:

  • kuse- ja suguelundite pahaloomuliste kasvajate kirurgiline ravi. Loe lähemalt ITK vähiravi lehelt.
  • kuseteede kivide eemaldamine
  • eesnäärme healoomulise suurenemise kirurgiline ravi
  • uriinipidamatuse kirurgiline ravi naistel ja meestel
  • rekonstruktiivsed uroloogilised operatsioonid

Kaasaegsete võimalustega operatsioonisaalide plokk võimaldab teha kõiki vajalikke endoskoopilisi, laparoskoopilisi ja lahtisi operatsioone uusimaid seadmeid ja tehnoloogiaid kasutades.

Meie keskuses tehakse suurem osa vahelesekkumistest ja operatsioonidest väheinvasiivselt (laparoskoopiliselt või endoskoopiliselt). Väheinvasiivsed meetodid tagavad patsientidele kiirema taastumise, oluliselt vähema valu pärast operatsiooni ja vähem tüsistusi. Laparoskoopilistel operatsioonidel kasutame 3D tehnoloogilisi lahendusi, mis aitavad tagada veelgi parema kirurgilise kvaliteedi ja lühendada operatsiooni aega.

Esimesena Eestis võeti meie keskuses kasutusele eesnäärme koeproovide võtmise meetod, kus on omavahel ühendatud  magnetresonantstomograafia (MRT) ja ultraheliuuring. Meetod võimaldab ülitäpselt suunata proovikoe võtmist eesnäärme kasvajakahtlasest kohast.

Kõik uro-onkoloogia valdkonna pahaloomulise kasvaja esmadiagnoosiga ja keerulised ning mitmikravi ravi vajavate patsientide ravijuhud arutatakse läbi onkoloogilises konsiiliumis, kus osalevad lisaks uroloogidele keemia- ja kiiritusraviarstid, radioloogid ja patoloogid. Meil on pikaajaline ja edukas koostöö haigla onkoloogiakeskuse ning Põhja-Eesti Regionaalhaigla kiiritusravi osakonnaga.

E-konsultatsioon on parim koostöövorm perearstidega, mis võimaldab senisest kiiremini patsiente konsulteerida ja neid meie juurde ravile suunata.  

Uroloogiakeskus on koolituskeskuseks paljudele Tartu Ülikooli arstiteaduskonna üliõpilastele ja residentidele.

Uroloogiakeskus
Ravi 18, Tallinn

59.42701, 24.75573

Töötajad

Martin Kivi portree
Martin Kivi
juhataja
Telefon:
E-post:
martin.kivi [at] itk.ee
Merle Paliale
Merle Paliale
õendusjuht
Telefon:
E-post:
merle.paliale [at] itk.ee
Kristiina Pitman
Kristiina Pitman
sekretär
Telefon:
E-post:
kristiina.pitman [at] itk.ee