Для слабовидящих
Информация:
Информация:
Информация:

Silmasisene ravimi süstimine

Silma täidab Iäbipaistev geel ehk klaaskeha. Silmasisese süsti tegemisel viiakse ravim silma sisemusse ehk klaaskehasse. Erinevate ravimite klaaskehasiseste süstetega saab ravida silma tagumise segmendi haiguslikke seisundeid, võimaldab tõsta ravimi silmasisest kontsentratsiooni ja ära hoida süsteemse manustamisega kaasnevat toksilist toimet.

Silmasisese süsti näidustused:

  • ealise kollatähni degeneratsiooni märg vorm,
  • silmapõhja veresoonte sulgused,
  • suhkruhaigusest tingitud võrkkesta turse ja klaaskeha verevalum,
  • neovaskulaarne glaukoom,
  • teistest silmahaigustest tingitud kollatähni turse.

Silmasiseseid süste teostatakse ambulatoorselt - see tähendab, et haiglasse jääma ei pea. Protseduurile tulles varuge palun aega umbes 4 tundi. Enne süsti kontrollib õde Teie nägemisteravust, mõõdab silmasisest rõhku ja paneb silma silmatera laiendavaid ja antibiootikum-silmatilku. Silmatera suurendavad tilgad teevad nägemise uduseks kuni 12 tunniks. Süstimine viiakse läbi operatsioonitoas steriilsestes tingimustes.

Enne süstimist puhastatakse silma ümbrus ja silm lahjendatud joodilahusega. Kui Teil on joodi vastu allergia, palun teatage sellest kindlasti arstile. Silma tuimestatakse tuimestustilkade või limaskestaaluse tuimestussüstiga.

Silmasisest süsti teeb arst. Ravimi süstimine silma klaaskeha õõnde ei ole tavaliselt valus. Süstitakse läbi silmale ohutu piirkonna, kus puuduvad veresooned ja silma võrkkest ei saa kahjustada.