Vaegnägijatele
Registratuur ja info:

COVID-19 vastu vaktsineerimine

COVID-19 vaktsineerimine Eestis – ametlik info vaktsineeri.ee leheküljelt.


Tõnismäe üksuse töötervishoiukabinet

 • Tõnismäe üksuse töötervishoiukabinetis (TP0203) vaktsineerimine COMIRNATY (BioNTech Manufacturing GmbH) vaktsiiniga.

 • Ootame vaktsineerida soovijaid alates 12. eluaastast soovitatavalt eelnevalt digiregistratuuri kaudu broneeritud ajal.

 • Ida-Tallinna Keskhaigla ei vaktsineeri lapsi vanuses 5–11 eluaastat.

 • Parkimine haigla territooriumil on tasuline. Loe rohkem infot Tõnismäe üksuse kohta.


Immuunpuudulikkusega patsientide vaktsineerimine COVID-19 vastase vaktsiini lisadoosidega

 • ITK eriarsti poolt broneeritud ajal või digisaatekirja alusel.


Kuidas vaktsineerimisele aega broneerida?

Kõik soovijad saavad aega broneerida:

 • üleriigilises digiregistratuuris
 • riigiinfo telefonil 1247 (E–P kl 8.00–20.00). Telefoni teel saab aegu broneerida kõikidesse vaktsineerimiskohtadesse üle Eesti. Samalt numbrilt saab vastuseid ka COVID-19 vaktsineerimise kohta tekkinud küsimustele. 

Ida-Tallinna Keskhaiglas saab vaktsineerimise kohta täiendavat infot haigla üldtelefonilt 666 1900. Vaktsineerimisega seotud tervisealastes küsimustes pöörduge oma perearsti poole või küsige nõu Perearsti nõuandeliini lühinumbrilt 1220.

Oluline! Palun vaadake üle ja uuendage oma isikuandmed (sh telefoninumber ja SMS-i soov) ITK patsiendiportaalis www.ipatsient.ee Nii saate ka teavituse SMS-iga (juhul kui broneering on tehtud vähemalt 2 päeva enne vaktsineerimist). Kui SMS-i ees olevas kastikeses puudub märge või kontakttelefon on vananenud, ei jõua SMS Teieni. 


Millega tuleb arvestada COVID-19 vaktsineerimisele tulijal?

 • Vaktsineerima tulijal peab olema kaasas isikut tõendav dokument.

 • Kogu vaktsineerimise protsess võtab aega umbes 30 minutit (saabumine, registreerimine, vaktsineerimine ja 15 minutit jälgimisalal viibimist).

 • Vaktsineerimisele tulge kohale ainult tervena.

 • Pange vaktsineerimisele tulles selga sellised rõivad, et õla paljastamine süsti tegemiseks oleks mugav. COVID-19 vaktsiinid süstitakse õlavarde.


Mida teha, kui ei saa vaktsineerima tulla?

On väga oluline, et inimesed, kes on lubanud vaktsineerimisele tulla, seda ka teeks. Takistuse ilmnemisel palume koheselt vaktsineerimisaeg tühistada digiregistratuuris, iPatsiendis või telefonil 666 1900 (E–R 7.15–18.00).


Kuidas toimub vaktsineerimine?

Vaktsineerimise esmane kuur koosneb kahest vaktsiinidoosist. Vaktsiini teise doosi aeg teatatakse Teile esimest doosi saama tulles registreerimise käigus. Enne aja broneerimist palume arvestada, et II doosiga vaktsineeritakse kindla aja pärast. Näiteks COMIRNATY (BioNTech Manufacturing GmbH) vaktsiini II doos manustatakse 6 nädala pärast. Palume veenduda, et II doosi aeg Teile sobib. Juhul kui mingil põhjusel on vaja teise doosi aega või asukohta muuta, siis tuleb aeg tühistada ning uue aja saab panna kas üleriigilises digiregistratuuris või helistades riigiinfo telefonil 1247.


Tõhustusdoos

Tõhustusdoos on vajalik kõikidele täiskasvanutele, kuid kõige kriitilisem on see riskirühmadele, kelle puhul võib immuunsuse nõrgenemine põhjustada rasket haigestumist. Tõhustusdoos vähendab kordades nii nakatumisriski kui ka raskelt haigestumise tõenäosust.

Tõhustusdoosi saab teha siis, kui esmasest vaktsineerimiskuurist on möödas COMIRNATY (Pfizer) ja  SPIKEVAX (Moderna) vaktsiinide puhul vähemalt 3 kuud.

Koroonaviiruse läbipõdenuil soovitab immunoprofülaktika ekspertkomisjon teha tõhustusdoosi 5 kuud pärast esimest doosi.

1217-aastastele (k.a) võib vajaduse korral tõhustusdoosina kasutada COMIRNATY (BioNTech Manufacturing GmbH) vaktsiini alates 3 kuu möödumisel esmasest vaktsineerimiskuurist.

Tõhustusdoosist tekib maksimaalne kaitse kahe nädala jooksul pärast süsti saamist.


Kui kaua tõendid kehtivad?

 • Läbipõdemise tõend kehtib 180 päeva alates positiivse Sars-Cov-2 PCR testitulemuse andmisest. Tõendi pikendamine võimalik ei ole. Läbipõdenute korduvhaigestumine esimese kuue kuu jooksul on harv, kuid edasise piisava kaitse tagamiseks tuleks teha kuuendal kuul üks vaktsiinidoos immuunsuse püsimiseks.

Alates 1. veebruarist 2022 kehtivad täiskasvanute esmase vaktsineerimiskuuri läbimist kinnitavad vaktsineerimistõendid 9 kuud. Pärast tõhustusdoosiga vaktsineerimist kehtib vaktsineerimistõend tähtajatult sõltumata saadud tõhustusdooside arvust.

Isikud kes ei saa COVID-tõendeid patsiendiportaalis (digilugu.ee) endale ise luua, võivad nende saamiseks pöörduda Sotsiaalkindlustusameti teeninduspunktidesse.

Lisainfo

Vaktsiinide kohta saab rohkem infot www.vaktsineeri.ee leheküljelt.

Vaktsineerimise kohta saab täiendavat infot vaktsineerimise infotelefonil 1247. Vaktsineerimisega seotud tervisealastes küsimustes pöörduge oma perearsti poole või küsige nõu Perearsti nõuandeliinilt lühinumbril 1220.

Korduma kippuvad küsimused