Vaegnägijatele
Registratuur ja info:

COVID-19 vastu vaktsineerimine

Ootame Ida-Tallinna Keskhaiglasse vaktsineerima:

  • kõiki 50-aastaseid ja vanemaid inimesi (sh ka neid, kes saavad sel aastal 50- aastaseks)
  • riskirühma kuuluvaid inimesi, sõltumatu vanusest; riskirühma kuulumist saab kontrollida patsiendiportaalist digilugu.ee
  • eesliini töötajaid Haigekassa edastatud nimekirjade alusel

Kuidas broneerida aega vaktsineerimisele?

Vaktsineerimiseks on vajalik broneerida aeg üleriigilise digiregistratuuri kaudu või ITK COVID-19 vaktsineerimise infotelefonil 620 7390.

Oluline! Palun vaadake üle ja uuendage oma isikuandmed (sh telefoninumber ja SMS-i soov) ITK patsiendiportaalis www.ipatsient.ee, siis saate ka teavituse SMS-iga (SMS tuleb juhul, kui broneering on tehtud vähemalt 2 päeva enne vaktsineerimist). Kui SMS-i ees olevas kastikeses puudub märge või kontakttelefon on vananenud, ei jõua SMS adressaadini.

Kus kohas toimub vaktsineerimine?

Vaktsineerimine toimub Ravi tn 18/2 H-korpuse Tuppitsa saalis.

Palun tulla kohale võimalikult täpselt. Sisenedes H-korpusesse 5 minutit enne vaktsineerimisaega, jõuate ära võtta üleriided ning suunduda ootealale. Ooteala suurus on piiratud ja distantsi tagamiseks saame õigeaegselt tulles vähendada ülerahvastatust.

Ravi tn 18/2 H-korpuse Tuppitsa saal – vaktsineerimine ei toimu haiglahoones, vaid eraldi korpuses, mis on tuntud kui Haldusmaja (hoone tähistatud tähega H) ja asub naistekliiniku ja peamaja (valge maja) taga. Sissepääs H-korpuse peauksest.

Parkimine haigla territooriumil ja sellega piirnevatel tänavatel on tasuline. Tööpäevadel on haigla territooriumil parkimiskohad üldjuhul hõivatud. Nädalavahetustel ja töövälisel ajal on üldjuhul parkimiskohti naistekliiniku taga oleval parkimisalal. Parkimisautomaat asub sünnituse vastuvõtu ukse juures (hoone B), vt Ravi tn hoonete ja parkimise info või juuresolevat joonist. Vaktsineerimiskeskus asub kollase noolega tähistatud H-hoones:

kaart

 

Millega tuleb arvestada COVID-19 vaktsineerimisele tulijal?

  • Vaktsineerima tulijal peab olema kaasas ID-kaart.
  • Kogu vaktsineerimise protsess H-korpuse vaktsineerimiskeskuses võtab aega kuni 30 minutit (saabumine, registreerimine, vaktsineerimine ja 15 minutit jälgimisalal viibimist).

Mida teha, kui ei saa vaktsineerima tulla?

On väga oluline, et inimesed, kes on lubanud vaktsineerimisele tulla, seda ka teeks. Takistuse ilmnemisel palume koheselt haiglat teavitada telefoninumbril 666 1900 (E–R 7.15–18.00) või kirjutades info [at] itk.ee, lisades järgmise info: nimi, isikukood, kontakttelefon, millal oli vaktsineerimisaeg (kuupäev ja kellaaeg) ning kas loobutakse üldse vaktsineerimisest (eriti II doosist) või soovitakse II doosi hiljem (sel juhul tuleb märkida kuupäev, millest alates saab inimene tulla). Vaktsineerimisest loobumisest saate teada anda ka patsiendiportaalis iPatsient.

Millal toimub teise vaktsiini doosiga vaktsineerimine?

Vaktsiini teise doosi aeg teatatakse Teile esimest doosi saama tulles registreerimise käigus. II doosi tegemise aeg sõltub vaktsiinist ning Eesti immuniseerimise ekspertkomisjoni otsustest.

Lisainfo
Ametlik info COVID-19 vaktsineerimise kohta Eestis: www.vaktsineeri.ee/covid19

ITK COVID-19 vaktsineerimise infotelefon vaktsineerimist puudutavates küsimustes: 620 7390

COVID-19 vaktsineerimise videod

Alljärgnevalt leiate vastused vaktsineerimise käigus sagedamini esitatud küsimustele ning spetsialistide seisukohad.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Korduma kippuvad küsimused