Vaegnägijatele
Registratuur ja info:

COVID-19 vastu vaktsineerimine

COVID-19 vaktsineerimine Eestis – ametlik info vaktsineeri.ee leheküljelt.

Tondiraba vaktsineerimiskeskus

  • ITK vaktsineerib Tondiraba vaktsineerimiskeskuses 18.05–5.06 (I doosid) ja 29.06– 17.07 (II doosid). 
  • Alates 18. maist ootame Tondiraba vaktsineerimiskeskusesse vaktsineerima kõiki soovijaid eelnevalt digiregistratuuri kaudu broneeritud ajal.

Ravi tn vaktsineerimiskeskus

  • Kõik ajad broneeritud! Ravi tn H-korpuses (Tuppitsa saalis) toimub vaktsineerimine II doosiga eelnevalt kokkulepitud päevadel (perioodil 17.05–1.07).

Kuidas vaktsineerimisele aega broneerida?

Kõik soovijad saavad aega saab broneerida:

  • üleriigilises digiregistratuuris
  • riigiinfo telefonil 1247 (EP kl 8.0020.00). Telefoni teel saab aegu broneerida kõikidesse vaktsineerimiskohtadesse üle Eesti. Numbril saab vastuseid ka COVID-19 vaktsineerimise kohta tekkivatele küsimustele. 

Vaktsineerimise kohta saab täiendavat infot ITK COVID-19 vaktsineerimise infotelefonil 620 7390. Vaktsineerimisega seotud tervisealastes küsimustes pöörduge oma perearsti poole või küsige nõu Perearsti nõuandeliinilt lühinumbril 1220.

Oluline! Palun vaadake üle ja uuendage oma isikuandmed (sh telefoninumber ja SMS-i soov) ITK patsiendiportaalis www.ipatsient.ee. Nii saate ka teavituse SMS-iga (juhul kui broneering on tehtud vähemalt 2 päeva enne vaktsineerimist). Kui SMS-i ees olevas kastikeses puudub märge või kontakttelefon on vananenud, ei jõua SMS adressaadini. 

Enne aja broneerimist palume arvestada, et II doos vaktsineeritakse kindla aja pärast (nt Pfizer/BioNTech II doos 6 nädala pärast). Kui saate I doosi vaktsiini näiteks 24. mail, siis II doosi manustamine toimub 5. juunil. Palume veenduda, et II doosi aeg Teile sobib.


Kus toimub vaktsineerimine?

Tondiraba vaktsineerimiskeskus

Laiema elanikkonna vaktsineerimine (kõik soovijad) toimub Tondiraba vaktsineerimiskeskuses (Tondiraba jäähallis) aadressil Varraku 14. Samas kohas toimub ka II doosiga vaktsineerimine.

Tondiraba Jäähall asub Lasnamäe linnaosas Tondiraba asumis. Sissepääs peauksest (suure parkla poolt). Halli juures on parkla 500 autole. Parkimine parklas on tasuta.

Tondiraba Jäähalli kõrval asub Virbi peatus, kus peatuvad bussid 19, 44, 51 ja 65. 

Rohkem infot Tallinna linna ühistranspordist.

tondiraba


Ravi tn vaktsineerimiskeskus

Ravi tn 18/2 H-korpuse Tuppitsa saalis vaktsineeritakse II doosiga ainult neid isikuid, kes said oma vaktsiini I doosi samuti Tuppitsa saalis. Tuppitsa saal asub Haldusmajas (hoone tähistatud tähega H), sünnitusmaja  ja peamaja (valge maja) taga. Sissepääs H-korpuse peauksest.

Parkimine haigla territooriumil ja sellega piirnevatel tänavatel on tasuline. Tööpäevadel on haigla territooriumil parkimiskohad üldjuhul hõivatud. Nädalavahetustel ja töövälisel ajal on üldjuhul vabu parkimiskohti sünnitusmaja taga oleval parkimisalal.  Parkimisautomaat asub sünnitusmaja vastuvõtu ukse juures (hoone B), vt Ravi tn hoonete ja parkimise info või juuresolevat joonist. Vaktsineerimiskeskus asub kollase noolega tähistatud H-hoones:

kaart


Millega tuleb arvestada COVID-19 vaktsineerimisele tulijal?

  • Vaktsineerima tulijal peab olema kaasas isikut tõendav dokument.

  • Kogu vaktsineerimise protsess vaktsineerimiskeskuses võtab aega umbes 30 minutit (saabumine, registreerimine, vaktsineerimine ja 15 minutit jälgimisalal viibimist).


Mida teha, kui ei saa vaktsineerima tulla?

On väga oluline, et inimesed, kes on lubanud vaktsineerimisele tulla, seda ka teeks. Takistuse ilmnemisel palume koheselt vaktsineerimisaeg tühistada digiregistratuuris, iPatsiendis või telefonil 6207390 (E–R 7.15–18.00). Lisaks on võimalik aega tühistada, kirjutades ITK.Covid19.vaktsineerimine [at] itk.ee ja lisades kindlasti järgmise info: nimi, isikukood, kontakttelefon, millal oli vaktsineerimisaeg (kuupäev ja kellaaeg).


Millal toimub teise vaktsiinidoosiga vaktsineerimine?

Vaktsiini teise doosi aeg teatatakse Teile esimest doosi saama tulles registreerimise käigus. Enne aja broneerimist palume arvestada, et II doos vaktsineeritakse kindla aja pärast. Näiteks Pfizer/BioNTech II doos manustakse 6 nädala pärast. Kui saate I doosi vaktsiini 24. mail, siis II doosi manustamine toimub 05. juunil. Palume veenduda, et II doosi aeg Teile sobib.


Kas ma saan vaktsineerimispassi?

Kanname immuniseerimise tervise infosüsteemi, kus saab seda ka ise oma digiloost vaadata ja vajadusel paberil e-immuniseerimispassi välja printida. Kui Teil on olemas vaktsineerimispass paberkandjal, saame soovi korral info sinna kanda. Kohapeal me uusi vaktsineerimispasse ei väljasta.
Allpool vaade digilugi.ee keskkonnas:
vaktsineerimispass

Lisainfo

Vaktsiinide kohta saab rohkem infot www.vaktsineeri.ee leheküljelt.

Vaktsineerimise kohta saab täiendavat infot ITK COVID-19 vaktsineerimise infotelefonil 620 7390. Vaktsineerimisega seotud tervisealastes küsimustes pöörduge oma perearsti poole või küsige nõu Perearsti nõuandeliinilt lühinumbril 1220.


COVID-19 vaktsineerimise videod

Alljärgnevalt leiate vastused vaktsineerimise käigus sagedamini esitatud küsimustele ning spetsialistide seisukohad.

Miks vaktsineerida ennast COVID-19 vastu?

Vaktsineerimine: kui olen onkoloogiline haige

Vaktsineerimine: eakatele

Vaktsineerimine: kui mul on allergia

Vaktsineermine: kui kasutan verevedeldajat

Vaktsineerimine: kui olen südamehaige

Vaktsineerimine: kui mul on ateroskleroos

Vaktsineerimine: kui olen krooniline kopsuhaige

Vaktsineerimine: rasedus ja imetamine

Enamik kliinilisi uuringuid rasedate vaktsineerimise kohta COVID-19 vaktsiiniga soovitavad rasedatel ennast vaktsineerida. Kõige sobivam aeg on raseduse II trimester.

COVID-19 vastu vaktsineerimine ei ole vastunäidustatud rinnaga toitmise ajal.

Miks peaks vaktsineerima?

 

Korduma kippuvad küsimused