Vaegnägijatele
Registratuur ja info:

Koroonaviiruse antikehade analüüs

SARS koroonaviirus 2 vastaste IgG antikehade analüüs

SARS-CoV-2 on koroonaviiruse tüvi, mis võib põhjustada ägedat hingamisteede nakkust. Ida-Tallinna Keskhaiglas saab testida koroonaviiruse antikehade olemasolu veres. Testi abil saab määrata nakkuse läbipõdemise ja vaktsineerimise järel tekkivate antikehade taset. Test määrab SARS-Cov-2 ogavalgu vastu suunatud IgG antikehade hulga.

Millal testi teha?

Antikehadel põhinev immuunvastus tekib 10.–21. päeval peale COVID-19 nakatumist, enamikul juhtudel on antikehad määratavad 15. päeval pärast sümptomite teket. Antikehad tekivad ka pärast vaktsineerimist. Seega tasub antikehade testi tulla tegema mitte varem kui kolm nädalat peale sümptomite avaldumist, positiivset PCR testi või vaktsineerimist.

Millal testi mitte teha?

Antikehade test ei sobi ägeda haiguse diagnoosimiseks. Ägeda haiguse kahtlusel on soovitatav SARS-CoV-2 RNA uuring (COVID-19 test).

Mida test näitab?

Positiivse tulemuse läviväärtus on 10 kU/l. Positiivne tulemus viitab läbipõetud infektsioonile või vaktsineerimisele.

Antikehade teke ei pruugi tähendada piisavat kaitset uue nakatumise eest; immuunsuse tugevus on sõltuvuses organismi antikehade tasemest.

Teistes meditsiinilaborites tehtud SARS-2 vastaste antikehade määramise meetodid on teistsugused, seetõttu testide tulemusi omavahel võrrelda ei saa.

Kuidas saab testi anda?

Vajalikke proove saate anda nii Ravi tn, Magdaleena kui Tõnismäe proovivõtu kabinettides eelnevalt aega broneerimata.

Kuidas saan tulemustest teada?

Uuringutulemus on leitav Tervise Infosüsteemis.

Paberkandjal vastuse saamiseks pöörduge Teile lähimasse – Ravi tn, Magdaleena või Tõnismäe üksuse proovivõtukabineti registreerimislauda. 

Kui palju analüüs maksab?

Hind 17.50 eurot. Hinnas sisaldub verevõtuteenus. Tasumine toimub haiglas kas sularahas või kaardimaksega, patsiendiportaalis iPatsient.